Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
“Adli Yargıda Bireysel Başvuru İhlal Kararları ve İhlalin Sonuçlarının Ortadan Kaldırılması” Bölge Toplantısı Trabzon’da Yapıldı
04.11.2022

Anayasa Mahkemesi Genel Sekreterliği ve Avrupa Konseyi tarafından ortaklaşa yürütülen Anayasa Mahkemesinin Temel Haklar Alanındaki Kararlarının Etkili Şekilde Uygulanmasının Desteklenmesi Projesi kapsamında “Adli Yargıda Bireysel Başvuru İhlal Kararları ve İhlalin Sonuçlarının Ortadan Kaldırılması” Bölge Toplantısı 1 Kasım 2022 tarihinde Trabzon’da düzenlendi.
 

Açılış konuşmalarını Trabzon Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Hasan Küçükosman, Trabzon Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çelikkol, Avrupa Konseyi Ankara Program Ofisi Başkanvekili Pınar Başpınar ve Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan’ın yaptığı toplantıya Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Anayasa Mahkemesi Başkanvekilleri, Üyeleri, Raportörleri, Yargıtay Ceza ve Hukuk Genel Kurullarının Başkanları, Trabzon Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı, Başkanları ve Üyeleri, Trabzon Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Mustafa Yıldız, Trabzon Adliyesi ve çevre illerde görev yapan yargı mensupları ile Türkiye Barolar Birliği Başkan Yardımcısı Av. Sibel Suiçmez ve Trabzon Baro Başkanı Av. Duygu Keleş Aydın katıldı.


Toplantıya dair oturumlar gün boyu sürerken, Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan ve beraberindeki Trabzon Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çelikkol ile Trabzon Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Mustafa Yıldız, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu'nu ziyaret etti.
 

Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan ayrıca Trabzon Adliyesini ziyaret ederek Trabzon Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çelikkol ve Trabzon Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Mustafa Yıldız ile bir araya geldi. 

Adres

Kaşüstü Mahallesi 1300 Nolu Sokak No: 1/11 Trabzon Adalet Sarayı 61250 Yomra/TRABZON

Telefon

Telefon: 444 56 29

Faks: 0462 230 22 49

E-Posta

trabzoncbsisaretadalet.gov.tr