İLETİŞİM
Telefon : 0462 230 22 44 - 344 08 10/11/12

Faks :    0462 230 22 49

Adres : Kaşüstü Mahallesi Devlet Karayolu Caddesi Yomra/TRABZON
TRABZON HAVA DURUMU

    TRABZON
BASIN AÇIKLAMASI

T.C.
TRABZON CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI
Medya İletişim Bürosu 


Sayı   : 2016/6                                                                                                                                               11/03/2016

BASIN AÇIKLAMASI


          11/03/2016 tarihinde Trabzon ili Ortahisar ilçesi Akyazı Kavşağı'nda sürücülüğünü şüpheli U. K. isimli şahsın yaptığı ve içerisinde şüpheliler İ. A. , B. S. ve M. S. nin de bulunduğu bir araç içerisinde bonzai ve extacy olarak nitelendirilen uyuşturucu madde ele geçirilmesi ile ilgi olarak basın açıklaması yapılması gereği duyulmuştur.

            11/03/2016 tarihinde, Trabzon Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü'nce yapılan istihbari çalışmalar doğrultusunda İstanbul ilinden ilimize gelen 61 plakalı bir araç takibe alınmış ve bir süre sonra bahse konu araç ilimiz Ortahisar ilçesi Akyazı Kavşağı'nda polis ekiplerince durdurularak içerisinde bulunan şahısların kimlik tespiti yapıldığında, sürücü U. K. ile araç içerisinde bulunan İ. A. , B. S. ve M. S. isimli şüphelilerin daha önceden suç kayıtları olduğu tespit edilmiş, Cumhuriyet Başsavcılığımızca gecikmesinde sakınca bulunan hal olması sebebiyle yazılı olarak verilen arama ve el koyma kararı gereği bahse konu araç ve şüpheli şahıslar üzerinde arama işlemi yapılmış, aracın motor bölümüne saklanmış vaziyette 329 gram bonzai ve 808 adet extacy hap ele geçirilmiştir. Şüpheliler U. K. , İ. A. , B. S. ve M. S. isimli şahıslar Cumhuriyet Başsavcılığımızın talimatı üzerine gözaltına alınmış ve “Uyuşturucu Madde Ticareti” suçundan ifadeleri alınmaya devam edilmektedir.

                 Kamuoyuna saygıyla duyurulur.                               
                                   
                                                                                                

Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı

SİTEMİZİ
 
Trabzon Adliyesi Resmi İnternet Sitesi © 2016 Tüm Hakları Saklıdır. →Webportal← →Ahmet YALÇIN← →Okan YILMAZ←