İLETİŞİM
Telefon : 0462 230 22 44 - 344 08 10/11/12

Faks :    0462 230 22 49

Adres : Kaşüstü Mahallesi Devlet Karayolu Caddesi Yomra/TRABZON
TRABZON HAVA DURUMU

    TRABZON
BASIN AÇIKLAMASI

T.C.
TRABZON CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI
Medya İletişim Bürosu 


Sayı   : 2016/5                                                                                                                                               22/02/2016

BASIN AÇIKLAMASI


            09/09/2015 tarihinde Trabzon ilinde şikayetçi Y.R.'ye karşı şüpheli İ.U. isimli şahıs tarafından gerçekleştirildiği iddia olunan ve uzlaşma ile sonuçlanan sosyal medya üzerinden hakaret olayıyla ile ilgi olarak basın açıklaması yapılması gereği duyulmuştur.

            09/09/2015 tarihinde, şikayetçi Y.R.'nin facebook adlı sosyal medya hesabından paylaştığı bir iletinin altına şüpheli İ.U. isimli şahıs tarafından hakaret içerikli mesaj yazıldığı iddiasıyla ile ilgili olarak Cumhuriyet Başsavcılığımızca yürütülen soruşturmada, olayın taraflarına Cumhuriyet Başsavcılığımızca uzlaşma teklifinde bulunulmuş, tarafların uzlaşmayı kabul etmeleri üzerine uzlaştırma müzakerelerinin başlatılması için Cumhuriyet Başsavcılığımızca bir uzlaştırmacı görevlendirilmiştir. Cumhuriyet Başsavcılığımızca görevlendirilen uzlaştırmacı, olayın taraflarını bir araya getirmiş, uzlaştırmacı tarafından şikayetçiye hangi koşullar altında şüpheli ile uzlaşabileceği sorulduğunda şikayetçi, şüphelinin 500 TL ödeme yapması halinde uzlaşabileceğini ifade etmiştir. Şüpheli İ.U.'nun bu şartı kabul etmesi üzerine şüpheli, şikayetçi Y.R.'ye 500 TL ödemede bulunmuş, taraflar arasında uzlaşma sağlandığından ötürü kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verilerek dosya sonuçlandırılmıştır.

                 Kamuoyuna saygıyla duyurulur.                               
                                   
                                                                                                

Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı

SİTEMİZİ
 
Trabzon Adliyesi Resmi İnternet Sitesi © 2016 Tüm Hakları Saklıdır. →Webportal← →Ahmet YALÇIN← →Okan YILMAZ←