İLETİŞİM
Telefon : 0462 230 22 44 - 344 08 10/11/12

Faks :    0462 230 22 49

Adres : Kaşüstü Mahallesi Devlet Karayolu Caddesi Yomra/TRABZON
TRABZON HAVA DURUMU

    TRABZON
BASIN AÇIKLAMASI

T.C.
TRABZON CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI
Medya İletişim Bürosu 


Sayı   : 2016/4                                                                                                                                                19/02/2016

BASIN AÇIKLAMASI


            18/02/2016 tarihinde Trabzon ili Ortahisar ilçesi Erdoğdu Mahallesi Soğuksu Kavşağı'nda şüpheliler E.Y. , S.O. ve S.A. isimli şahıslar tarafından gerçekleştirildiği iddia olunan Uyuşturucu Madde Ticareti Yapma eylemi ile ilgi olarak basın açıklaması yapılması gereği duyulmuştur.

            18/02/2016 tarihinde Trabzon Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan istihbari çalışmalar doğrultusunda bir araç takibe alınmış ve bir süre sonra araç polis ekiplerince durdurularak içerisinde bulunan şahısların kimlik tespiti yapıldığında, şüphelilerden E.Y.'nin UYAP sorgulamasında başka bir suçtan yakalamasının olduğu tespit edilmiş, Nöbetçi Cumhuriyet Savcısı'ndan gecikmesinde sakınca bulunan hal olması sebebiyle yazılı olarak alınan arama ve el koyma kararı gereği bahse konu araç ve şüpheli şahıslar üzerinde arama işlemi yapılmış, şüphelilerden E.Y. isimli şahsın üzerinde alüminyum folyolara sarılı vaziyette 16 paket satışa hazır kubar esrar maddesi olduğu değerlendirilen uyuşturucu madde ele geçirilmiştir. Şüpheliler E.Y. , S.O. ve S.A. gözaltına alınarak Cumhuriyet Başsavcılığımıza mevcutlu olarak getirilmiş, E.Y. isimli şahıs Uyuşturucu Madde Ticareti Yapma suçundan sevk edildiği Trabzon 2. Sulh Ceza Hakimliği'nce tutuklanmış, diğer şüpheliler S.O. ve S.A. isimli şahıslar ise serbest bırakılmıştır.

                 Kamuoyuna saygıyla duyurulur.                               
                                   
                                                                                                

Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı

SİTEMİZİ
 
Trabzon Adliyesi Resmi İnternet Sitesi © 2016 Tüm Hakları Saklıdır. →Webportal← →Ahmet YALÇIN← →Okan YILMAZ←